Pożyczki bez weryfikacji dochodów, jak to możliwe?

Kredytowanie kogoś, kto nie ma dochodów, pożyczką niezabezpieczoną zastawem ani hipoteką lub chociaż poręczeniem, to bardzo ryzykowna sprawa dla banku lub firmy pożyczkowej albo dla prywatnego pożyczkodawcy. Co będzie dalej, jeżeli pożyczkobiorca nie zwróci pożyczki?

Sprawa trafi do sądu a następnie do komornika, jasne, tylko co komornik zdziała w sytuacji w której dłużnik nie ma żadnych dochodów oraz majątku? Komornik w takiej sytuacji umorzy postępowanie egzekucyjne jako całkowicie bezskuteczne.

Trudno więc o pożyczkę bez sprawdzania dochodów, bo banki jak też i firmy pożyczkowe zdają sobie sprawę z takiego ryzyka. Nawet małe pożyczki przez Internet typu sms kredyt przyznawane są dopiero po zweryfikowaniu źródła dochodów pożyczkobiorcy. A pożyczki na oświadczenie? Nic z tego, też nie da się oszukać… Tak rozumiane oświadczenie to nie tylko deklaracja pożyczkobiorcy ale i dowód konta bankowego trzeba przedstawić, że wpływają na nie przelewy z tytułu wynagrodzeni albo z innego stosunku, na przykład z umowy najmu, ewentualnie, albo z działalności gospodarczej. Preferowana jest jednak umowa o pracę na czas nieokreślony jako najstabilniejsze źródło dochodów ale jest też możliwość uzyskania kredytu z tytułu in
Banki udzielają pożyczek tylko osobom z oficjalnym źródłem dochodów. Natomiast wielu bezrobotnym klientom firm pozabankowych udało się uzyskać w nich pożyczkę ale niejeden musiał w tym celu słownie skłamać przez telefon co do dochodów

Pożyczki pozabankowe niekoniecznie przyznawane są też tym osobom, przeciwko którym prowadzone jest postępowanie egzekucyjne. Gdy firma pożyczkowa zażąda wyciągów bankowych obrazujących przelewy wynagrodzenia na konto bankowe, to dostrzeże że komornik zajął wynagrodzenie ponieważ na konto przelewana jest tylko ustawowa stawka minimalna niepodlegająca egzekucji. Może też ktoś akurat tyle zarabiać (bez zajęcia komorniczego) ale to nie jest dobra wiadomość dla firmy pożyczkowej bo jeżeli pożyczkobiorca nie spłaci pożyczki i zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne w celu jej odzyskania, to odpada możliwość egzekucji z minimalnego wynagrodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.