Kredyty z komornikiem czyli pozabankowe pożyczki

„Kredyty z komornikiem” to określenie na pożyczki które można otrzymać mimo tego, że komornik prowadzi przeciwko pożyczkobiorcy postępowanie egzekucyjne i zostały już dokonane zajęcia komornicze a w szczególności zajęcie wynagrodzenia za pracę. Podobnie jak kredyty bez BIK tak też i kredyty z komornikiem to nie są kredyty bankowe, nie ma możliwości otrzymania w banku kredytu gotówkowego i żadnego innego w sytuacji gdy ma się zajęte wynagrodzenie za pracę. Pożyczkę z komornikiem można więc otrzymać tylko w pozabankowej firmie pożyczkowej ewentualnie od prywatnego pożyczkodawcy – od osoby prywatnej. Jeżeli jednak będzie to pożyczka wyłącznie na rachunek bankowy udzielana, to należy jeszcze zadbać o to aby środków z takiej pożyczki nie zabrał z rachunku bankowego komornik: http://komornicy-opinie.pl/jak-otrzymac-pozyczke-z-komornikiem/.

Podobnie jak w przypadku kredytów bez BIK tak i w przypadku kredytów z komornikiem należy spodziewać się znacznie wyższego oprocentowania rzeczywistego niż w przypadku bankowych kredytów. Myślę, że w większości przypadków kredyty bez BIK to zarazem właśnie kredyty z komornikiem. Gdybyśmy zapytali w firmie pożyczkowej udzielającej takich pożyczek, dlaczego kredyt z komornikiem jest tak stosunkowo drogi, to zapewne otrzymamy odpowiedź taką, że firma pożyczkowa wiele ryzykuje udzielając takiego kredytu bo klient z zajęciami komorniczymi stwarza potencjalnie wyższe ryzyko jak chodzi o niespłacenie pożyczki i nieodzyskanie jej.

Zapytaliśmy jednak w kilku znanych, ogólnopolskich bankach, czy jest możliwe uzyskanie kredytu w sytuacji kiedy figuruje się w BIK jako niesolidny kredytobiorca (mający problemy ze spłatą kredytu aktualnie lub w przeszłości) lub gdy przeciwko kredytobiorcy toczy się postępowanie egzekucyjne prowadzone przez komornika. O ile rzecz jasna bank o takim postępowaniu wie, bo może nie wiedzieć. Odpowiedzi które otrzymaliśmy czasem brzmiały nieco może dyplomatycznie, czyli że przypadek każdego kredytobiorcy rozpatrywany bywa indywidualnie. I że w związku z tym nie można wykluczyć, że osoba negatywnie notowana w BIK albo „z komornikiem” otrzyma kredyt. I że badana jest zdolność kredytowa kredytobiorcy w ujęciu kompleksowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.